תרבותא - היכל התרבות אורנית

דף הביתמופעים
מבוגרים גוזלים כמו גדולים משולב
 
כל המופעים
מחזה מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו


1978. שנה לאחר המהפך הפוליטי שהעלה את הליכוד לשלטון, במשק חקלאי מתפורר, זאבה ובנה דב מנסים לשרוד את פגעי הזמן והכלכלה. הם מוקפים באיבתם הנושנה של שכניהם אנשי "תנועת העבודה" ומנודים ע"י חבריהם בתנועת "חרות" ( אחיהם באצ"ל ובלח"י ), התנועה שעד לא מכבר הם היו בשר מבשרה. שובו המפתיע של הבן הצעיר נריק מארה"ב, מסמן אולי תחילתו של שינוי לטובה, או אולי להיפך, את שקיעתה הסופית הבלתי נמנעת של המשפחה. "הזאבים" הוא דרמה משפחתית סוערת ונוגעת ללב שגיבוריה כלואים בצל סודות אפלים מן העבר, בסבך פתולוגיות משפחתיות, והנושאים חלום אחד גדול: לשוב ולתפוס מקום בפוליטיקה של ישראל "החדשה".


משך ההצגה: שעה וארבעים דקות ללא הפסקה
לפרטים והזמנה
 
והילד הזה הוא אני

הצגה המבוססת על הקלאסיקה האהובה מאת יהודה אטלס
אלון ויעל הם שני ילדים שאוהבים מאוד לקרוא. הם נפגשים כל יום בספרייה, שם מחכה להם הספרנית החביבה.
מאחר והם הילדים היחידים שבאים לספריה, הם אורחי הכבוד של הספרנית.
אלון ויעל מאוד אוהבים את המפגש היומי שלהם בין המדפים, מפגש שבו הם משחקים את הדמויות מהספרים שהם קוראים - פיטר פן וקפטן הוק, שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון,דמויות מאגדות של האחים גרים ועוד.
אלא שיום אחד באמצע המשחק, מקבלת הספרנית מכתב רשמי בו מודיעים לה שעומדים לסגור את הספריה כי אף אחד כבר לא בא להשאיל ספרים. הספרנית נואשת. הילדים כועסים. איך אפשר לסגור ספרייה?

למרות גילם הצעיר, אלון ויעל עושים מבצע שלם, הפגנה, ילדי השכונה מתחילים למלא את הספרייה, הם מגיעים עד לראש העיר בכבודו ובעצמו .

האם יצליחו להציל את הספריה ולהפוך לגיבורי היום?
הצגה מוסיקלית, בשילוב שירי הילדים הקסומים של יהודה אטלס על אהבת הספר, על חברות ועל כוחם של ילדים לעשות מעשים גדולים.
מחזה: שירילי דשא
בימוי: גלעד קמחי
כוריאוגרפיה: גלעד קמחי
עיצוב תאורה: אורי מורג
לגילאי גן – ג'
לפרטים והזמנה
 
מיכאל אוהב לצייר. הוא מצייר קומיקס מצחיקים ומלאי דמיון. חבריו לכתה מעדיפים משחקי כדור תחרותיים, ומשחקי חברה קולניים,
ולא תמיד מצליחים להבין אותו או להעריך את כישרונו המיוחד.
מצבו החברתי מתדרדר כאשר שחר, חברו היחיד, מעדיף את חברתו של אורי, הספורטאי של הכתה, הנוהג ללעוג ולהציק למיכאל.
מיכאל הופך לילד בודד שחבריו היחידים הם דמויותיו המצוירות, אבל אירוע דרמטי גורם לכולם להבין שהשוני בין
הילדים אינו כל כך גדול כפי שזה נדמה, ובסופו של דבר מגיעים הדברים לסיום מוצלח במסיבת הכתה.

הצגה נוגעת ללב, המעניקה לקהל הצעיר חוויה תיאטרלית יוצאת דופן בזכות שימוש באנימציה חדשנית ומלאת הומור.
לפרטים והזמנה
 
 
ההצגה מספרת על ארמון ובו שני משרתים, אחים תאומים, ניטה ודידי שאף פעם לא מסתדרים ביניהם ולא מסוגלים לשתף פעולה, מה שגורם לארמון כולו לתפקוד לקוי. המצב מחמיר עד כדי כך שהמלך עצמו, שאוהב את משרתיו, נופל למשכב ורק אבן טובה ומיוחדת, שנמצאת הרחק אי שם, יכולה להציל את חייו. אבל - זוהי אבן מיוחדת שהיחידים שיכולים להרים אותה הם תאומים שעושים את המסע יחד...

ניטה ודידי שאוהבים מאד את מלכם יוצאים להשיג את אבן המרפא וכמובן מתקשים לעבור את הדרך יחד, אך במהלך המסע מגלים בעל כורחם את קסם שיתוף הפעולה. הם נחשפים לתחושה המעצימה של הוויתור וליתרון שיש בשילוב הכוחות למען השגת המטרה.
לפרטים והזמנה
 
חוברה'לה

חגיגה ירושלמית של שירים, סיפורים והומור שיגלגל אתכם מצחוק וגעגוע ממחנה יהודה עד גינות סחרוב. ירושלים היא המון דברים, והם תמיד מחולקים לירושלים של מטה ושל מעלה. המפגש בין שירי ירושלים לבין הסיפור וההומור של העיר שחוברהלה, הוא חיבור מדוייק בין י' של מעלה וי' של מטה.

כבר עשרים שנה ויותר ג'קי לוי מספר סיפורים ירושלמיים. למעשה הסיפורים הם שהפכו אותו – בת-ימי שכמותו – לירושלמי אסלי עם תעודות. ובכל זאת, חוברהלה הוא המופע הראשון שלו שכולו סיפורים ושירים על ומתוך ירושלים. מרב סמן-טוב היא זמרת נפלאה ויוצרת מוערכת, ולשם שינוי היא באמת ירושלמית. כתבה והלחינה להיטים כמו "מלך" למירי מסיקה ואיסתנא, מופיע עם יהודה פוליקר ומלמדת פיתוח קול. ביחד הם מחבררים את חוברה לה ויוצרים ערב מפתיע ומענג.

גיטרה – גיא אנטונובסקי

בס- יובל טלמור
לפרטים והזמנה
 
החופש הגדול הגיע! הילדים מקבוצת "כלנית" שבקיבוץ שמחים ויש להם המון תוכניות איך לבלות בחופש. גם אורי מתל-אביב מתכונן לחופשה, אבל הוא אינו שמח, משום שהוריו נוסעים לחו"ל והם שולחים אותו לקיבוץ.
בקיבוץ יבלה את החופש עם בת דודתו ללי ועם חבריה מקבוצת "כלנית".
ללי מחכה לבואו של אורי בהתרגשות ומצפה שיביא לה מתנות מהעיר הגדולה ושישחק איתה כל היום. אולם, כשהוא מגיע,לא רק שאינו מביא עימו מתנות, הוא גם אינו רוצה לשתף פעולה עם שאר הילדים. הביקור הופך לאכזבה גדולה, ללי נוטשת את אורי לטובת חבריה והוא נשאר עוד יותר בודד...
יום אחד, כשאורי משוטט לבדו בקיבוץ, הוא מגיע לחדר שבו עומד פסנתר. אורי מתנחם בנגינה עליו וכשללי מגיעה לשם היא מתפעלת מאד מנגינתו. הם עושים הסכם שהוא ילמד אותה לנגן, והיא תלמד אותו את שאר הדברים- לשרוך שרוכים, להתנדנד בנדנדה, לשחות בבריכה, לשחק מחבואים ולקפוץ בחבל.
כשהוריו של אורי חוזרים מחו"ל , הם פוגשים ילד שמח, חברותי ופתוח.
ילד "חדש" שקוראים לו אורי.
שיריה הקסומים של נעמי שמר חוזרים לבמה, בסיפור מקורי המעלה את תמונת הילדות של פעם, בה ילדים שיחקו במשחקים תמימים ובעיקר זה עם זה
לפרטים והזמנה
 
הדייג ודג הזהב
על מה ההצגה: לו הייתם פוגשים בדג זהב שהיה יכול למלא את כל משאלות לבכם, מה הייתם מבקשים? קרוב לוודאי שבקשתכם הייתה קשורה לעולם החומר. כנראה שהאנושות לא השתנתה באופן ניכר מאז 1833, השנה שבה כתב אלכסנדר פושקין את האגדה "הדייג ודג הזהב". הסופר והמחזאי אפרים סידון, נפלא כתמיד, עיבד את סיפורו של פושקין להצגת ילדים של תיאטרון השעה הישראלי. בעיבודו, התרחק סידון מעט מן המקור ובהצגה נוספו דמויות: בת וחברים, המרחיבים מעט את העלילה, תורמים להתקדמותה, ומהדקים את החיבור לעולם הילדים. המחזה של סידון מתכתב עם סיפור מהמיתולוגיה היוונית שגם בו מהדהדת החמדנות, זוהי האגדה על מידאס, שביקש מדיוניסוס שכל מה שיגע בו יהפוך לזהב. בקשתו התמלאה אך כמעט המיטה עליו אסון, כאשר נגע בבתו והפכה לפסל זהב.
שלא כמו בסיפור האגדה של פושקין, החמדנות כאן היא אינה תכונתה הבלעדית של האישה, היא נרכשת ואף מדבקת, וסופה לגרום למי שנגוע בה לאבד את היקר לו מכל.
מה חשבנו: סיפור ההצגה, רלוונטי מתמיד לדור העכשווי, מעמיד את החמדנות מול ערכים של משפחה, חברות אמת, והסתפקות בקיים. בניגוד לסיום האגדה בה נטילת העושר והממון של הדייג ואשתו מוצגת כעונש על חמדנותה, בהצגה, העושר מוצג כדבר שמרחיק אותנו מהחיים, מסמא את עינינו ויכול לאמלל אותנו, ואילו החזרה לנקודת ההתחלה, לחיים הפשוטים והצנועים מוצגת לקהל הצעיר כהצלה, וטומנת בחובה חזרה לימים טובים ושמחים יותר.
בשורה התחתונה: "הדייג ודג הזהב" היא הצגה מהנה וערכית, הן לילדים, שנראו מרותקים מתחילתה ועד סופה, והן למבוגרים שימצאו בה עניין רב.
לפרטים והזמנה
 
שקטק-קצב בתנועה הוא מופע מולטימדיה אנרגטי המשלב מחול, מוסיקה חיה, קצב והרבה הומור.

על במה גדולה עם תפאורת מתכת בת שלוש קומות ותזמורת בתוכה שניים עשר המשתתפים נעים בקלילות בין קטעים מוסיקאליים קצביים ,סגנונות ריקוד שונים ועבודת ווידאו אינטראקטיבית.
את "קצב בתנועה" קשה לקטלג...

בקטעים מסוימים הרקדנים מתופפים על גופם ,משתמשים במקלות ואבזרים כגון סירים ומחבתות לייצור צלילים תוך כדי תנועה, ובקטעים אחרים זזים הרקדנים באנרגטיות בסגנון עכשווי.
המופע בנוי כמסע לתוך עולם של צלילים ותמונות וויזואליות המתחיל בצלילים הפשוטים של תיפוף-גוף ומסתיים בתיפוף מאסיבי על תופים מוארים בעלי מראה עתידני.

"קצב בתנועה" נשען הרבה על תכנות תאורה מתקדם, עיצוב סאונד ושימוש אינטראקטיבי במסך ווידאו. בין סגנונות הריקוד במופע אפשר למצוא גם סטפס, היפ-הופ, ברייקדאנס ועוד. להקת הנגנים המלווה את המופע (תופים ,בס, קלידים) יוצרת מוסיקה מקורית וצליל חדש ומרגש.

במופע "שקטק קצב בתנועה" יש משהו לכל אחד – הילדים והצעירים ברוחם יאהבו את ההומור והתנועה האנרגטית. לאלו שמבקרים בתיאטרון לעיתים קרובות יותר צפויה חוויה מלאת רעיונות חדשים ומקוריים המדגישים את הכוח הסוחף בהופעה חיה.
לפרטים והזמנה
 
 
מחזמר מרגש על פי שיריו וסיפוריו האהובים של יהונתן גפן.

סיפורה של חבורת ילדים המגיעים לגן שלהם כשהוא סגור, לחפש את דניאל,
חברם הטוב, שנעלם. זהו מסע התבגרות בו מגלים הילדים את ערכם המופלא של חברות
וקבלת האחר.

הפקה חדשה וסוחפת של המחזמר המצליח " הכבש השישה עשר"
המעניקה הזדמנות להנות ולהתרגש מהשירים והלחנים הנפלאים כגון: "גן סגור",
"הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב", "לילה טוב", "איך שיר נולד" ורבים אחרים.

לילדים הנחשפים לראשונה צפויה חוויה קסומה ומהנה,
שבוודאי תלווה אותם אל בגרותם.

ההצגה נחשפה לראשונה בפסטיבל ישראל !!!
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet