תרבותא - היכל התרבות אורנית

דף הביתמופעים
מבוגרים גוזלים כמו גדולים משולב
 
כל המופעים
הדייג ודג הזהב
על מה ההצגה: לו הייתם פוגשים בדג זהב שהיה יכול למלא את כל משאלות לבכם, מה הייתם מבקשים? קרוב לוודאי שבקשתכם הייתה קשורה לעולם החומר. כנראה שהאנושות לא השתנתה באופן ניכר מאז 1833, השנה שבה כתב אלכסנדר פושקין את האגדה "הדייג ודג הזהב". הסופר והמחזאי אפרים סידון, נפלא כתמיד, עיבד את סיפורו של פושקין להצגת ילדים של תיאטרון השעה הישראלי. בעיבודו, התרחק סידון מעט מן המקור ובהצגה נוספו דמויות: בת וחברים, המרחיבים מעט את העלילה, תורמים להתקדמותה, ומהדקים את החיבור לעולם הילדים. המחזה של סידון מתכתב עם סיפור מהמיתולוגיה היוונית שגם בו מהדהדת החמדנות, זוהי האגדה על מידאס, שביקש מדיוניסוס שכל מה שיגע בו יהפוך לזהב. בקשתו התמלאה אך כמעט המיטה עליו אסון, כאשר נגע בבתו והפכה לפסל זהב.
שלא כמו בסיפור האגדה של פושקין, החמדנות כאן היא אינה תכונתה הבלעדית של האישה, היא נרכשת ואף מדבקת, וסופה לגרום למי שנגוע בה לאבד את היקר לו מכל.
מה חשבנו: סיפור ההצגה, רלוונטי מתמיד לדור העכשווי, מעמיד את החמדנות מול ערכים של משפחה, חברות אמת, והסתפקות בקיים. בניגוד לסיום האגדה בה נטילת העושר והממון של הדייג ואשתו מוצגת כעונש על חמדנותה, בהצגה, העושר מוצג כדבר שמרחיק אותנו מהחיים, מסמא את עינינו ויכול לאמלל אותנו, ואילו החזרה לנקודת ההתחלה, לחיים הפשוטים והצנועים מוצגת לקהל הצעיר כהצלה, וטומנת בחובה חזרה לימים טובים ושמחים יותר.
בשורה התחתונה: "הדייג ודג הזהב" היא הצגה מהנה וערכית, הן לילדים, שנראו מרותקים מתחילתה ועד סופה, והן למבוגרים שימצאו בה עניין רב.
לפרטים והזמנה
 
סוכן נדל"ן שואף לטפס בסולם המעמדות החברתי, אישה עשירה חולמת על חיים אחרים, נערה הולכת בעקבות תשוקותיה למרות כל הלחצים שמסביב. ואז, במהלך ליל חורף מושלג אחד, מתרחשת תאונה מסתורית. המאורע הזה עומד לסבך את חייהם של הגיבורים ולקשר ביניהם.
לפרטים והזמנה
 
שקטק-קצב בתנועה הוא מופע מולטימדיה אנרגטי המשלב מחול, מוסיקה חיה, קצב והרבה הומור.

על במה גדולה עם תפאורת מתכת בת שלוש קומות ותזמורת בתוכה שניים עשר המשתתפים נעים בקלילות בין קטעים מוסיקאליים קצביים ,סגנונות ריקוד שונים ועבודת ווידאו אינטראקטיבית.
את "קצב בתנועה" קשה לקטלג...

בקטעים מסוימים הרקדנים מתופפים על גופם ,משתמשים במקלות ואבזרים כגון סירים ומחבתות לייצור צלילים תוך כדי תנועה, ובקטעים אחרים זזים הרקדנים באנרגטיות בסגנון עכשווי.
המופע בנוי כמסע לתוך עולם של צלילים ותמונות וויזואליות המתחיל בצלילים הפשוטים של תיפוף-גוף ומסתיים בתיפוף מאסיבי על תופים מוארים בעלי מראה עתידני.

"קצב בתנועה" נשען הרבה על תכנות תאורה מתקדם, עיצוב סאונד ושימוש אינטראקטיבי במסך ווידאו. בין סגנונות הריקוד במופע אפשר למצוא גם סטפס, היפ-הופ, ברייקדאנס ועוד. להקת הנגנים המלווה את המופע (תופים ,בס, קלידים) יוצרת מוסיקה מקורית וצליל חדש ומרגש.

במופע "שקטק קצב בתנועה" יש משהו לכל אחד – הילדים והצעירים ברוחם יאהבו את ההומור והתנועה האנרגטית. לאלו שמבקרים בתיאטרון לעיתים קרובות יותר צפויה חוויה מלאת רעיונות חדשים ומקוריים המדגישים את הכוח הסוחף בהופעה חיה.
לפרטים והזמנה
 
דרמה קומית ישראלית

סיפורה של חברות משולשת שתחילתה בצבא, במלחמת יום כיפור, וקיצה עשרים וחמש שנים מאוחר יותר, בסלון וילה בפרבריה העירוניים האמידים של ישראל.

דרכיהם של מיקי הגניקולוג, עמי העיתונאי וקריץ ( שעדיין לא מצא את עצמו ) ממשיכים להיות שזורים זה בזה מאז המלחמה. חייהם של השלושה: עבודתם, נישואיהם, בגידותיהם, הבטחות הנעורים שהבטיחו פעם איש לרעהו ואיש איש לעצמו עמדו תמיד בסימן המלחמה ההיא... עד לאותו ערב מיוחד, הערב בו נפרם הקשר.

חשבונות ישנים נגלים ונפתחים, איבות סמויות נחשפות לפתע, הבגידות רואות אור... החברות הצבאית הישראלית "המקודשת" נגלית לפתע לאחר שנים כעול כבד שאין לשאתו יותר.

שחקנים: עמוס תמם, מיכה סלקטר, אלון דהן

משך ההצגה כשעה ועשרים.
לפרטים והזמנה
 
 
מחזמר מרגש על פי שיריו וסיפוריו האהובים של יהונתן גפן.

סיפורה של חבורת ילדים המגיעים לגן שלהם כשהוא סגור, לחפש את דניאל,
חברם הטוב, שנעלם. זהו מסע התבגרות בו מגלים הילדים את ערכם המופלא של חברות
וקבלת האחר.

הפקה חדשה וסוחפת של המחזמר המצליח " הכבש השישה עשר"
המעניקה הזדמנות להנות ולהתרגש מהשירים והלחנים הנפלאים כגון: "גן סגור",
"הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב", "לילה טוב", "איך שיר נולד" ורבים אחרים.

לילדים הנחשפים לראשונה צפויה חוויה קסומה ומהנה,
שבוודאי תלווה אותם אל בגרותם.

ההצגה נחשפה לראשונה בפסטיבל ישראל !!!
לפרטים והזמנה
 
רובי פולישוק (ששון גבאי), שר התח"ת (תיירות, חוץ, תרבות), מתמנה במפתיע לממלא מקום ראש הממשלה, המתאשפז לניתוח חשאי. שעה מתחילת המינוי הוא מוכר בטעות לסינים נכס אסטרטגי ענק של מדינת ישראל לדורותיה ומסתבך בצרה גדולה.

צוות משרדו – הרל"שית סולי ברזל (חנה אזולאי-הספרי), הדוברת תקומה שהרבני (שירי גדני) ומזכירתו הצייצנית ויקי (דנה סמו) יעשו הכל כדי לחלץ את פולישוק מהצרה (ולהשקיע אותו בצרות אחרות). קוזו אביטל (גיא לואל), מזכיר הממשלה השטני, יעשה הכל כדי להשליך את פולישוק לפח האשפה של ההיסטוריה מהר ככל שניתן.

הצוות המקורי של סדרת הטלוויזיה המצליחה "פולישוק" מביא לבמה פרק סוער במיוחד מעלילותיו של השר פולישוק – האיש הלא נכון במקום הלא נכון.

משך ההצגה: כשעה וארבעים ללא הפסקה
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet